Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 

Gösteriş yapmak görgüsüzlüktür

Banu CONKER, GrafikSaati annelik yazıları, Banu Conker Hayata Dair yazıları.8 Ekim 2014

Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü

Yazan: Banu Conker
Hayata Dair yazılarım

İlkokula gidiyordum, annem yeni bir beslenme çantası almıştı. Bir gün okula giderken yanımdaki arkadaşım görsün diye beslenme çantamı arkadaşımın tarafına geçirdim. Çocukluk işte... Annem o akşam beni uyardı, sahip olduklarımla kimseye caka satmamalıydım.

Ortaokuldaydım, özel bir okulda. Herkesin mali durumu iyiydi. Bir gün biri sınıfta portakal yedi. Tabii o zamanlar her meyvenin, sebzenin hem kokusu hem de tadı vardı. Sosyal öğretmenimiz sınıfa girince, kokulu yiyecekler yemeyin, alamayan olur, canı çeker, üzülür diye bizi uyardı.
Anne baba çocuk ve annelik yazıları
Geçen gün arkadaşlarla iş yerinde konuşuyoruz. Beş yaşında bir kızı olan arkadaşım karşı komşunun kızının her yeni giysi aldığında kapıyı çaldığını ve kızına gösterdiğini söyledi. Peki annesi ne yapıyor diye sordum. Zaten annesi yolluyor demez mi?
Hayata Dair yazı araştırma ve makaler
Zaman değişiyor, insanlar değişiyor, ama bazı şeyler değişince insanlık azalıyor. Sahip olduklarımızın bize bir etiket olması bizi yüceltmez, asıl sahip olmamız gerekenin görgü ve iyi bir karakter olduğunu çocuklarımıza öğretmeliyiz. Şimdi zaman değişti, sahip olduklarımızla bir yere gelebiliriz diyorsak, dünya değişti, zaman değişti, nerede o insanlar diye şikayet etmemiz ne kadar gereksiz bir çırpınış olur! Dünyanın iyi bir yer olmasını istiyorsak, önce kendi davranışlarımızdan ve çocuklarımıza öğrettiklerimizden başlamalıyız.

Banu Conker
Banu Conker'in tüm Grafik Saati yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları
Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Diğer annelik yazıları

Yorum Ekle - Yorum oku

İsim soyisminiz:
Mail adresiniz:
Yorumunuz

Yorumunuz 48 saat içinde yorum yaptığınız sayfada yayına verilecektir. Yorumunuz yayınlandığında bunu size mail ile bildireceğiz. Adınızı ve yorumunuzu yazarken Türkçe karakter kullanmamanızı rica ederiz. Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz Hayata Dair

Yorumlarınız - Yorum ekle

Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz ekleyin

 

Sosyal medyada biz
Twitter
Facebook
Pinterest

DMCA.com

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | kontak[at]grafiksaati.org  |  gizlilik politikası