Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler           
 
 
Annelik: Anne çocuk yazıları

Ergen anneleri kulübü | Ergenlik dönemi gençleri ve ergen anneleri birleşin!

Banu CONKER, GrafikSaati, annelik yazıları, yaşam, 15 Temmuz 2014 Banu Conker'in tüm grafiksaati yazıları

Banu Conker grafiksaati kadınlar kulübü

Yazan: Banu Conker
GrafikSaati yazılarım
Ergen anneleri kulübü | Ergenlik dönemi gençleri ve ergen anneleri birleşin! Yazan Banu Conker

Geçen gün yürürken ben de annem gibi düşünmeye başladığımı fark ettim. "Ah siz küçükken ne kadar rahattı her şey" der durur. Çocuklar büyüdükçe dertleri de büyür çünkü. Küçük çocuklar için tutulan ne kadar çok blog, ne kadar çok danışmanlık birimi, ne kadar çok anneler kulübü var. Ancak iş ergenliğe gelince her şey bambaşka oluyor sanki. "Ergenler evlatlık statüsünden çıkıyor mu acaba?" Ortada ne ergen çocuk ne de ergen annesi var. Hatta öyle ki, bir ergen annesinin tuttuğu blog bulmak neredeyse imkansız. Halbuki küçük çocuk anneleri çocuklarının yaptığı şebeklikleri ve neleri fark ettiklerini yazmaktan büyük zevk alıyorlar. Sanırım ergenlik dönemi her anne için çok zor bir dönem ve anneler içine kaçmayı tercih ediyor. Elbette ergenlerin durumlarını deşifre etmek, bireyselliklerini ortaya koymak ve seçimlerini ifşa etmek de istenmiyor olabilir; Bu da ayrı bir etik durum aslında. "Yapmalı mı, yapmamalı mı?"

Ergen anneleri bu dönemde kendilerini o kadar yalnız, o kadar çaresiz ve dermansız hissediyor ki; neye sarılacağını şaşırıyorlar. Elbette bunun için pedagoglar, psikologlar var ve işin ehlini bulmak şartıyla bu da ergen anneleri için büyük şans. Fakat bazen onlar bile kendilerine göre bir çözüm üretebiliyor ve bu çözüm anlamsız kalabiliyor: "ya danışmanınız sizin çocuğunuza uymayan bir çözüm önerirse?" kaygısı ergen annelerinin kafasına takılabiliyor.
Anne baba çocuk ve annelik yazıları
İşte bu yüzden kendi kendime ergenlik kulübü kurmaya karar verdim; şimdilik tek üyesi ve yöneticisi benim.
Grafik Saati kadın
Gelecekte nasıl devam ederim, bilmiyorum. ancak gerçek şu ki, kendimi ülkemizdeki milyonlarca ergen annesinden biri olarak görünce yalnız olmadığımı anlıyor ve mutlu oluyorum; "Birileri de benimle aynı şeyleri, çaresizlikleri hissediyor, ne güzel" demeyeceğim, ama "olan bence mükemmel" diyeceğim :))
GrafikSaati yazı araştırma ve makaler

Banu Conker

Banu Conker'in tüm GrafikSaati yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker GrafikSaati annelik yazıları

Banu Conker'in diğer GrafikSaati yazıları

Banu Conker'in kişisel blogu:

http://bitutamtuz.com

Banu Conker'in ben onu tuz kadar sevdim isimli kitabının facebook sayfası

Diğer annelik yazıları

Editör: Belgin Elçioğlu
Mail: belgininvictus1968[at]gmail.com

 

Yorum Ekle - Yorum oku

İsim soyisminiz:
Mail adresiniz:
Yorumunuz

Yorumlarınız 48 saat içinde yorum yaptığınız sayfada yayına verilecektir. Yorumunuz yayınlandığında belirttiğiniz mail adresine mail atıp yorumunuzun yayına verildiğini size bildireceğiz. Yorum yazdığınız için  teşekkür ederiz.

Adınızı ve yorumunuzu yazarken Türkçe karakter kullanmamanızı (ç,ö,ü,ş,I harfleri) yerine (c,o,u,s,I,i) harflerini kullanmanızı rica ederiz. Bu kullanım editörlerimizin işini kolaylaştırır. Saygılarımızla GrafikSaati

Yorumlarınız - Yorum ekle

Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz ekleyin

Sosyal medyada biz
Twitter
Facebook
Pinterest

 
Copyright: Her hakkı saklıdır  | kontak[at]grafiksaati.org  |  gizlilik politikası