Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 
Annelik: Anne çocuk yazıları

Annelik gücümü geri çağırıyorum | Ergenlik dönemi

Banu CONKER, GrafikSaati annelik yazıları, yaşam, 5 Temmuz 2014 Banu Conker'in tüm Grafik Saati yazıları

 

Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü

Yazan: Banu Conker
Hayata Dair yazılarım

Kızımla ergenlik sorunlarımız bir dağın zirvesinden dünyanın arşına atlar gibi bir ruh hali ile başlayınca çok sallandım, çok debelendim. Bütün enerjim gitti, sürekli ağlayan, ağlamaktan yüzü gözü şişmiş bir insan oldum. Kendimi suçlamaya başladım, hata aramaya başladım. Böyle bir sonuç varsa bir yerlerde bir hata olmalıydı.

Yüzümden düşen bin parça, bu da yetmiyor, her bir parça daha bir bin parça... Dayanılacak gibi değildi kısaca. Çaresizliğin dibine vurmuştum. Öfke, kızgınlık, ne olduğunu bilememe, nasıl davranacağını bilememe, ne dersen ne olacağını kestirememe, hepsi var çaresizliğin içinde.
Anne baba çocuk ve annelik yazıları
Sonra bir gün bir arkadaşımla konuşurken, bana ‘Allah’tan annelik gücünü geri iste’ dedi. Vay be dedim, işte kaybettiğim şey bu. O günden beri aklıma geldikçe, kendimi çaresiz hissettikçe annelik gücümü geri istiyorum. Bunu kendime hatırlatıyorum, çünkü ben güçlü olmazsam bu ergenlik bitmeyecek. Çocuklar ne olursa olsun yanlarında tutunacak bir dal, sarılacak bir ağaç arıyorlar, çünkü güveni ancak böyle öğrenebilirler. Bizim onlara annelik yapmamız gerek, yoksa roller değişiyor, onlar bize annelik yapıyor. Bu da bütün dengeleri birbirine karıştıran ve hiç olmaması gereken bir şey.
Grafik Saati kadın
Üç domuzcuk masalındaki gibi bütün rüzgarlara ve düşmanlara karşı koyacak en sağlam yapı olmak için annelik gücümü geri çağırıyorum.

Banu Conker
Banu Conker'in tüm Grafik Saati yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları
Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Diğer annelik yazıları


Annelik gücümü geri çağırıyorum | Gençlerde ergenlik sorunları ve annelere düşen görevler ergenlik problemleri Yazan Banu Conker

Yorum Ekle - Yorum oku

İsim soyisminiz:
Mail adresiniz:
Yorumunuz

Yorumlarınız 48 saat içinde yorum yaptığınız sayfada yayına verilecektir. Yorumunuz yayınlandığında belirttiğiniz mail adresine mail atıp yorumunuzun yayına verildiğini size bildireceğiz. Yorum yazdığınız için  teşekkür ederiz.

Adınızı ve yorumunuzu yazarken Türkçe karakter kullanmamanızı (ç,ö,ü,ş,I harfleri) yerine (c,o,u,s,I,i) harflerini kullanmanızı rica ederiz. Bu kullanım editörlerimizin işini kolaylaştırır. Saygılarımızla Hayata Dair

Yorumlarınız - Yorum ekle

Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz ekleyin

Copyright: Her hakkı saklıdır  | kontak[at]grafiksaati.org  |  gizlilik politikası