Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 
Annelik: Anne çocuk yazıları

Babalar çocukları, korku ve otorite | Geçmiş babalar gününün düşündürdükleri

Banu CONKER, Hayata Dair , annelik yazıları, yaşam, 22 Haziran 2014
Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

Babalarımızın bizi otorite korkusu ile değil, sevgi ile büyüteceği zamanlara gelmemiz dileğiyle...

Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü

Yazan: Banu Conker
Hayata Dair yazılarım

Babalar günü her Haziran ayının üçüncü pazarı kutlanır. Bu yıl eğer 1 Haziran pazara gelmeseydi, bugün Babalar Günü olacaktı, o yüzden çok da geç kalmış sayılmam.

Babalar Günü, Anneler Günü’nden sonra sanırım onların da hatırı kalmasın diye ortaya çıkmış bir gün. Anneler kadar babalar da değerli. Onlar olmadan zaten anneler olamıyor.

Bu yıl Soma olayları dolayısıyla Babalar Günü biraz buruk, biraz tepkili geçti. Ben de özellikle babama bu yıl hediye almadım, zaten böyle günlerin ekonominin oyuncağı olmasına yeterince sinirleniyorum.
Anne baba çocuk ve annelik yazıları
Herkes Babalar Günü’nü kutladığı için benim bu yazıyı yazma amacım bu değil. Ben geçen hafta bazı yerlerde gördüğüm pankartlarla ilgili bu yazıyı yazıyorum. Hatta Hürriyet köşe yazarı Onur Baştürk de bu konuyu geçenlerde dile getirmişti.
Grafik Saati kadın
Gördüğüm pankartlarda ‘Sarıgül başkanımız, babalar günün kutlu olsun, Beşiktaşlı evlatların’ yazıyordu. Meğer bu pankart birçok yerde oraya ait evlatlar tarafından asılmış, sadece Beşiktaş’ta değil.
Hayata Dair yazı araştırma ve makaler
Görünce ne olduğunu anlayamadım. Mustafa Sarıgül’ü hepimiz tanıyoruz, ama şu anda nerede, ne yapıyor, bilen var mı? Bu bir. Ayrıca peşinden gidecek ne yaptı? Bu iki. Kendi evladının dışında başkalarına ne tür bir babalık yaptı? Bu üç...
El sanatları hobiler geridönüşüm projeleri
Bu sorularla beynim kaynarken, baba ve otorite ikilisinin yine ortaya çıktığına tanık oldum. Doğa annedir, yaratıcıdır, berekettir. Allah babadır, bütün çocuklar Allah baba ile korkutulur, çünkü Allah baba çarpar. Tıpkı bizim, babalarımız eve gelince annelerimizin bizi şikayet etmesiyle korkutulduğumuz gibi hala içimizdeki Allah baba korkusu ile yaşamıyor muyuz?
Babalar çocukları, korku ve otorite | Geçmiş babalar gününün düşündürdükleri
İşte bu korku ile yönetiliyoruz. Hala bu korkudan kurtulamadık. Bu aslında baba adı altında otorite korkusu, büyüklerimiz ne derse doğrudur diye öğrendiğimiz için başımızdaki kişileri de sorgulamaktan, dediklerinin yanlış olup olmadığını fark etmeden her dediklerine boyun eğiyoruz. Allahtan Gezi oldu da, biraz biraz öğrendik her denilene sorgusuz sualsiz uymamayı.

İşte bu pankartlar da bu otoritenin işaretleri. Bazı evlatların büyümediği için babaları yerine koydukları Sarıgül’ü otorite olarak gördükleri için ortaya çıkmış mesajlar...

Babalarımızın bizi otorite korkusu ile değil, sevgi ile büyüteceği zamanlara gelmemiz, içimizde Allah’ı korku ile değil, sevgi ile hissedeceğimiz günlere ulaşmamız dileğiyle tüm babaların Babalar günü olsun tekrar.

Banu Conker
Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları
Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Diğer annelik yazıları

Yorum Ekle

İsminiz ve soy isminiz
Mail adresiniz:
Yorumunuz

Yorumlarınız elimize ulaştıktan sonra 48 saat içinde yorum yaptığınız sayfanın en altından yayına verilecektir. Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Adınızı ve yorumunuzu yazarken Türkçe karakter kullanmamanızı (ç,ö,ü,ş,I harfleri) yerine (c,o,u,s,I,i) harflerini kullanmanızı rica ederiz. Bu kullanım editörlerimizin işini kolaylaştırır. Saygılarımızla Hayata Dair

Sosyal medyada biz
Twitter
Facebook
Pinterest

Geçmiş babalar gününüz kutlu olsun Baba çocuk otorite sevgi - Yazan: Banu Conker | Anne baba çocuk ve annelik yazıları

Copyright: Her hakkı saklıdır  | kontak[at]grafiksaati.org  |  gizlilik politikası