Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 
Annelik: Anne çocuk yazıları

Fazlası yakar! | Ergenlik döneminde gençlik problemleri

Banu CONKER, GrafikSaati annelik yazıları, yaşam, 20 Haziran 2014
Banu Conker'in tüm Grafik Saati yazıları

Belki de bizler çocuklarımız için hayatı fazlasıyla kolaylaştırıyoruz. O yüzden tatminsizler, O yüzden emeğin tadını bilmiyorlar. Her şeyde olduğu gibi bunda da dengeyi bulmak gerekli

 

Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü

Yazan: Banu Conker
Hayata Dair yazılarım

Bir gün eve girdiğimde komşum kapıyı açtı ve bana eski bir pet şişe uzattı. Evinde su kalmamış, benden su istedi. Ben de eve gidince pet şişe çok eski, sağlığına zararlı olur diye onu attım ve bir cam şişede su verdim. Aradan bir hafta geçti, şişemi geri istedim. Vay efendim, madem şişem o kadar değerliymiş, niye onu vermişim diye bağıra çağıra tepki verdi. Yaşadığım şoku anlatmam mümkün değil. Benim beklediğim, aaa sen onu geri istiyor muydun, ben anlamamıştım, buyur gibi bir şey demesiydi. Şişe de bakkaldan alınan bir soda şişesi… Sonra bu konuda çok düşündüm, ne anlamam gerekiyordu, bana neyin aynalığını yapıyordu? Arkadaşlarıma danıştım. Bir arkadaşımın yorumu çok etkileyiciydi. İnsanlara taşıyabileceklerinden fazla iyilik yapmanın bir anlamı yok, bu onları yakıyor. Komşum da yanmıştı sanırım ve ateşini benim üzerime salmıştı.

Şimdi gelelim ergenlere… Kızım beni geçenlerde, dünya ve hayat kötü, siz beni pamuklara sarıp büyüttünüz, benim hiçbir şeyden haberim yok diye suçladı. Ben de ne yaşamak istiyorsun, tecavüze mi uğraman gerekiyor kötülük yaşamak için, diye sordum. Cevap yok tabii.
Anne baba çocuk ve annelik yazıları
Galiba benim kuşağımda böyle bir hata var. Biz kitap okuyoruz, kurslara gidiyoruz, çocuğumuza değer veriyoruz, ama fazla sınır çizmiyoruz. Hayatı fazlasıyla kolaylaştırıyoruz onlar için, o yüzden tatminsizler, o yüzden emeğin tadını bilmiyorlar. Her şeyde olduğu gibi bunda da dengeyi bulmak gerekli. Ben her ne kadar yaşına göre sorumluluk verdiğimi düşünsem de, demek ki çok da zorlamamışım, sıkmamışım yeterince. O yüzden benim kızım da yandı.
Grafik Saati kadın
Bakalım nasıl düzelteceğiz?

Banu Conker
Banu Conker'in tüm Grafik Saati yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları
Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Diğer annelik yazıları

 

Yorum Ekle

İsminiz ve soy isminiz
Mail adresiniz:
Yorumunuz

Yorumlarınız elimize ulaştıktan sonra 48 saat içinde yorum yaptığınız sayfanın en altından yayına verilecektir. Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Adınızı ve yorumunuzu yazarken Türkçe karakter kullanmamanızı (ç,ö,ü,ş,I harfleri) yerine (c,o,u,s,I,i) harflerini kullanmanızı rica ederiz. Bu kullanım editörlerimizin işini kolaylaştırır. Saygılarımızla Hayata Dair

Sosyal medyada biz
Twitter
Facebook
Pinterest

DMCA.com

Fazlası yakar! - Ergenlik döneminde gençlik problemleri - Yazan: Banu Conker | Anne baba çocuk ve annelik yazıları

Copyright: Her hakkı saklıdır  | kontak[at]grafiksaati.org  |  gizlilik politikası