Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 
Annelik: Anne çocuk yazıları

Deneyim - Dertli bir ergen annesinin deneyimleri

Banu CONKER, GrafikSaati annelik yazıları, yaşam, 30 Mayıs 2014
Banu Conker'in tüm Grafik Saati yazıları

Deneyim; kazanılan bilgiden çok kaybedilen beklentilerden oluşur. – Joseph Roux

Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü

Yazan: Banu Conker
Hayata Dair yazılarım

Eskiden bir laf vardı, deneyim yenmiş kazıkların bileşkesidir, denirdi. Hata yapardın, deneyim kazanırdın, biri gelir, tabiri caizse kazık atardı, deneyim kazanırdın.

Yukarıdaki Joseph Roux’un cümlesi ise benim deneyim anlayışıma yeni bir boyut getirdi. Şu andaki annelik deneyimimi anlatan en iyi söz bu oldu, çünkü yaşadığım hayalkırıklığının haddi hesabı yok. Kesinlikle kendime kurduğum anne - ergen evlat çatısı altında bunların yaşanacağına inanmazdım. Evet, asabi olması normaldi, bedeninde hormonlar yer değiştirip duruyordu, evet, kendini tanımaya ihtiyacı vardı. Evet, dünyaya bakış açısı değişecekti ve bu kafasını karıştıracaktı, ama sonunda bütün bunları ben yaşar oldum.
Anne baba çocuk ve annelik yazıları
Günlerce kendime gelemememin altında yatan neden ise beklentilerimi kaybetmemdi. Bu benim için kişisel gelişimim süresince nefesten öğrendiğim ‘akıştayım’ lafını annelik konusunda söylemediğimi, söylemememin aklıma gelmediğini bana gösterdi. Ben geleceği tabii ki geçmişin üzerine koyarak inşa etmiştim, ama temeli ben oluşturmuştum da, bundan sonra tuğlaları iki kişinin koyacağını gözden kaçırmıştım.
Grafik Saati kadın
Beklentim rahat bir ergenlik dönemiydi, kızımla konuşabileceğim rahat geçen bir dönem. Beklentim, kızımın dertlerini bana anlatması, iyi arkadaşlar edinmesiydi. Şu anda bu beklentilerimin hiçbiri yok.
Hayata Dair yazı araştırma ve makaler
Sanırım ergenliğe uyum sürecinin henüz başındayım. Yaşadığım şoku atlattıktan sonra anneliğime kaldığım yerden devam edeceğim, şu anda ne olduğumu ben de bilmiyorum. Lütfen sormayın.

İmza: Dertli bir ergen annesi

Banu Conker
Banu Conker'in tüm Grafik Saati yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları
Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Diğer annelik yazıları

Yorum Ekle

İsim soyisminiz:
Mail adresiniz:
Yorumunuz

Yorumlarınız elimize ulaştıktan sonra 48 saat içinde yorum yaptığınız sayfanın en altından yayına verilecektir. Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Adınızı ve yorumunuzu yazarken Türkçe karakter kullanmamanızı (ç,ö,ü,ş,I harfleri) yerine (c,o,u,s,I,i) harflerini kullanmanızı rica ederiz. Bu kullanım editörlerimizin işini kolaylaştırır. Saygılarımızla Hayata Dair
Copyright: Her hakkı saklıdır  | kontak[at]grafiksaati.org  |  gizlilik politikası