Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 

 

Ben onu tuz kadar sevdim

Yazan: Banu Conker, Hayata Dair Kadınlar Kulübü
Banu Conker'in tüm Grafik Saati yazıları

Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü

Yazan: Banu Conker

Boşanmıştım. Çocukluğumdan beri kurduğum, inşa ettiğim tüm hayaller yıkılmıştı, dünyam yıkılmıştı. Öfke doluydum.

Bir süre sonra yoruldum içimdeki öfkeden. Bir karar vermem gerekiyordu. Ya öfkeme yenik düşecek, kendi kendisiyle daima kavgada olan bir kadın olacaktım ya da yeni bir hayata başlamam gerektiğini kabul edecektim. Ben de yeni bir hayata başlamam gerektiğine karar verdim.

Bir akşam birdenbire yazmam gerektiğine karar verdim. O zaman bloglar yok ortada ya da var da, ben bilmiyorum. Yine de yazmaya başladım. Kendim için bulduğum bir terapiydi bu aslında. Öfkemi içimde tutmak yerine kusmalıydım, akıtmalıydım ve kurtulmalıydım ondan. Her akşam oturdum bilgisayarın karşısına. Bazen kendimden bazen bir başkasından bazen bir okuduğumdan bazen bir gördüğümden yazdım. Günler boyunca yazdım. Sonunda bitti, artık içimde bir şey kalmamıştı.
Grafik Saati kadınlar klubü
Sonra yazdıklarımı rafa kaldırdım, ama nedense içim hep yazdıklarımın kitap olmasını istedi, özellikle boşanmış kadınlar için ve tabii ki boşanmış anneler için. Bir arkadaşımın arkadaşı yeni boşanmıştı, ona yolladım yazdıklarımı, ‘oh iyi geldi bunları okumak’ dediğini duydum arkadaşımdan. İç sesim doğru söylüyordu demek ki, iyi gelecekti bu kitap.

Yıllar sonra adaşım Banu Özkan Tozluyurt İmza Kızın projesi için birlikte çalıştıkları Yitik Ülke’yi önerdi. Kitapları da olan yayınevi ortağı Kadir Aydemir ile tanıştım. Daha sonra kitabın düzeltilmesi için yardımcı olan zehir(süper kitap kurdu anlamında) Zerrin ile tanıştım. Güzel sesiyle uyardı beni hatalarım konusunda, bazı yerleri yeniden yazdırdı, buraları okur anlamaz, dedi. Yazdıklarıma pek dokunmayı sevmiyorum, sanki yazdığım andaki duygu bozulacakmış gibi geliyor, ama yine de söz dinledim elimden geldiğince.

En sonunda çıktı kitabım. Kapağına aşık oldum. Tam da ben gibi olmuştu. Kapağı çizen Savaş Çekiç’e de teşekkür ediyorum. Çok heyecanlıyım. Satılacak mı, beğenilecek mi, işe yarayacak mı, biraz dokunacak mı ruhlara? Bekleyip,  göreceğim.

İnternetten almak isteyenler için:

http://www.idefix.com/kitap/ben-onu-tuz-kadar-sevdim-banu-conker/tanim.asp?sid=H65XLI16OO6THRLKFGP7

Banu Conker
Banu Conker'in tüm Grafik Saati yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları
Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Diğer annelik yazıları

 

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | kontak@grafiksaati.org  |  gizlilik politikası