Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler           
 
 
Annelik: Anne çocuk yazıları

Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı

Banu CONKER, GrafikSaati, annelik yazıları, yaşam, 20 Mart 2014
Banu Conker'in tüm grafiksaati yazıları

Banu Conker grafiksaati kadınlar kulübü

Yazan: Banu Conker

Sağlıklı gıda her çocuğun hakkı

Bu ülke çok zor durumlardan geçiyor, zor zamanlardayız. Ama geçen gün liseden arkadaşımla karşılaştım ve bana umut veren bir kampanyadan söz etti. Arkadaşım bu konularda çok aktiftir, 3. köprüyü doğru tanıtabilmek, neyin ne anlama geldiğini anlatabilmek, engellilerin şehir içinde kolayca sokağa çıkabilmeleri için de çalışmalar yapıyor, ama şimdi konuyu dağıtmadan Koruncuklar'ın kampanyasına dönelim.

Koruncuk Vakfına bağlı olarak kurulan Bolluca köyü'nde 106 çocuk ve genç 12 evde yaşıyor. 1979 yılında kurulmuş olan köyde ihmal edilmiş, korunmaya muhtaç çocuklar 0-6 yaş arası alınıp 'anne'ler tarafından büyütülüyor. Bolluca köyü zor şartlarda yoluna devam etmeye, çocukların hayatı için bir ışık olmaya çalışıyor. Zaman zaman bağışlar toplanması için kampanyalar düzenliyor. Bu yıl Runtalya'da Koruncuklar için bir kampanya yapıldı. İşte arkadaşım da tam bu kampanyanın içinde. Adım Adım Yardımseverlik koşucusu olan arkadaşım Serin Erengezgin bu yıl Buğday Derneği'nin 'sağlıklı gıda her çocuğun hakkı' kampanyasında yer aldı 10 km koşarak.
Anne baba çocuk ve annelik yazıları
Bu kampanya kapsamında bir çocuğun bir yıllık "sağlıklı gıda" ihtiyacı doğrudan ekolojik tarım yağan çiftçilerden Buğday Derneği aracılığıyla karşılanacak. Ayrıca çocuklar ve 'anneleri', etkinlik abla-abileri ile birlikte ekolojik üretim yapılan çiftlik ziyaretleri ve alacakları eğitimler ile kendi sağlıklı gıdalarını yetiştirebilir hale gelecekler.
Grafik Saati kadın
Arkadaşım koşarak bu kampanyayı duyurmaya ve 120 kişiden 20 TL toplayarak Koruncuklar için bitutamtuz olmaya çalışıyor. Bana da düşen kalemimle onun yanında olmak.
GrafikSaati yazı araştırma ve makaler
Serin bu kampanyalarda yer almak için profesyonel koşucu olmaya gerek olmadığına dikkatimi çekti, belli mi olur, belki ben de koşmaya başlarım. Amaç doğru olduktan sonra neden olmasın?

Bu linkte ayrıntıları bulabilirsiniz:
https://www.facebook.com/events/405121492955334/
http://www.facebook.com/l.php?u=http://on.fb.me/1ddDAp2&h=aAQG1wQIo

Banu Conker

Banu Conker'in tüm GrafikSaati yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker GrafikSaati annelik yazıları

Banu Conker'in diğer GrafikSaati yazıları

Banu Conker'in kişisel blogu:

http://bitutamtuz.com

Banu Conker'in ben onu tuz kadar sevdim isimli kitabının facebook sayfası

Diğer annelik yazıları

Editör: Belgin Elçioğlu
Mail: belgininvictus1968[at]gmail.com

 

Sağlıklı gıda her çocuğun hakkı

Copyright: Her hakkı saklıdır  | kontak[at]grafiksaati.org  |  gizlilik politikası