Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler           
 
 
Annelik: Anne çocuk yazıları
DMCA.com

Nazar değen çocuklar

Banu CONKER, GrafikSaati, annelik yazıları, yaşam, 22 Ocak 2014
Banu Conker'in tüm grafiksaati yazıları

 

Banu Conker grafiksaati kadınlar kulübü

Yazan: Banu Conker

Nazar değen çocuklar - Banu Conker | Annelik yazıları

Küçük çocuğu olanlar bilir, çevre hep meraklıdır. Ne yedi, ne kadar yedi, ne zaman uyudu, nasıl uyudu, neler öğrendi? Hep sorulur da sorulur. Bir şeyleri söyleyince hemen çocuğun düzeninin bozulduğunu görürsünüz bazen.

Çok yakın arkadaşlarımızdan biri benden bir buçuk ay sonra doğum yaptı. Tabii çocukların yaşları birbirine yakın olunca birbirimize sürekli deneyimlerini, neler yaptıklarını, uyuyup uyumadıklarını falan soruyoruz, öğreniyoruz... Bir gün telefonda konuşurken arkadaşım oğlunun hiç uyumadığını söyledi. Ben de bir gaflete düşüp, aaa benim kız her akşam düzgün uyuyor dedim ve o sırada arkadaşım içten bir ah çekince ne büyük gaflete düştüğümü anladım. Aman sakın arkadaşımın kötü ve kıskanç biri olduğu sanılmasın. Aksine çok iyi niyetlidir, ama imrenmesi bile o kadar gönülden gelmişti ki, kızıma nazar değdi ve o gece itibariyle uykusuz gecelere merhaba dedik.
Bir de çocuklara en çok annelerinin nazarı değer derler. Neden bilmiyorum, ama ben de kendi deneyimlerimden biliyorum.
Böyle durumlar için size birkaç kocakarı çaresi sunacağım şimdi; Ben yararını görüyorum.

Elmalı sirke: Elmalı sirke negatif enerjiyi alıyor. Evinizi silerken suya birkaç damla elmalı sirke çok iyi geliyor. Bir de yıkanırken suyla biraz karıştırıp başınızdan aşağıya dökerseniz saçlarınızın parlaması bonusuyla birlikte üzerinizdeki negatif enerjilerden, yani nazarlardan kurtulabilirsiniz.
Adaçayı: Adaçayı yakmak bir Şaman geleneği imiş, çok eski çağlardan beri tütsü olarak kullanılırmış. Adaçayını evde biraz yakıp dumanını evinizin köşelerinde dolaştırmak da nazarı bir güzel temizliyor.
Grafik Saati kadın
Evde güzel müzik çalmak: Bunun kadar morali düzelten bir şey olabilir mi? Dinlediğimiz müzikler aslında içimizin sesi, yani içimiz ne kadar karışıksa o kadar hard rock tarzı dinleyebilme potansiyelimiz var, ne kadar sakinsek o kadar dingin müziklere gidiyor elimiz. Sakin müzikler de enerjiyi dengeliyor.
Ocakta tuz yakmak: Bu da anneannemden öğrendiğim bir yöntem. Evde nazar varsa tuzlar patlıyor ocağın üstünde.
El sanatları hobiler geridönüşüm projeleri
Belki siz başka şeyler de biliyorsunuzdur. Ben bunları uyguluyorum ve yaşadığım ortamı gelen misafirlerin enerjilerinden temizlediğimde daha rahat yaşadığımızı deneyimledim. Gelen kişinin nazarının değmesi de gerekmez bunları yapmak için, arada bir yapmakta fayda var bence.

Banu Conker

Banu Conker'in tüm GrafikSaati yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker GrafikSaati annelik yazıları

Banu Conker'in diğer GrafikSaati yazıları

Banu Conker'in kişisel blogu:

http://bitutamtuz.com

Banu Conker'in ben onu tuz kadar sevdim isimli kitabının facebook sayfası

Diğer annelik yazıları

Editör: Belgin Elçioğlu
Mail: belgininvictus1968[at]gmail.com

Copyright: Her hakkı saklıdır  | kontak[at]grafiksaati.org  |  gizlilik politikası