Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 
Annelik: Anne çocuk yazıları
DMCA.com

Kızıma mektup...

Yazan: Banu Conker, Hayata Dair Kadınlar Kulübü, 9 Temmuz 2013
Banu Conker'in tüm Grafik Saati yazıları

Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü

Yazan: Banu Conker

DMCA.com

Canım kızım,

Bugün benim doğum günüm. Ben doğmasam sen de olmazdın, ama sen doğunca ben tekrar doğdum.

Hep sana, iyi ki seni doğurmuşum, diyorum ya, galiba ben bunu en çok kendim için söylüyorum. Annelik ne kadar muhteşem bir okulmuş meğer. Her gün kendini sınıyorsun, ertesi gün tekrar aynı konuda sınava çekerken kendini, bir bakıyorsun, olmamış. Başa dönüyorsun. Çocuğunla büyüyorsun biraz da, çocuğunla öğreniyorsun, eğitiliyorsun. Sabrın sonu selamettir derler ya, işte öyle, selameti arıyorsun.
Grafik Saati kadınlar klubü
Benim kendi deneyimlerim var, senin de kendi deneyimlerin olacak. Benim gibi yaşamayacaksın hayatı. Onun için çalışıyorum ben, onun için okudum sen küçükken, kendimi geliştirmeye çalıştım. Çok okudum, sonra kafam karıştı biraz. Her kitap farklı bir şey söylüyordu bazı konularda. Her gittiğim doktor farklı bir şey anlatıyordu senin hakkında. Sonra kendi kendime, iyi bir anne olmak istiyorsan, iç sesini dinle dedim. Artık kendi çocukluk ve ergenlik deneyimlerimi düşünüyorum ve iç sesime kulak veriyorum. Bilmem, iyi yapıyor muyum? Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.
Hayata Dair kültür sanat ve kadın dergisi
Şimdi sana birkaç anne tavsiyem olacak, yeni yaşıma girerken…
Hayata Dair kültür sanat ve kadın dergisi
Arkadaşlarını iyi seçmeye çalış. Arkadaş candır, insana yeni kapılar da açabilir, olanları kapatabilir de. Her zaman sohbetinden zevk aldığın, sana bir şeyler katabilecek, beyin fırtınaları yapabileceğin, ‘hayır’ dediğinde küsmeyecek, eleştirdiğinde arkasını dönüp gitmeyecek arkadaşların olsun. Sen de onlara öyle davran.

İnsanlarla arana her zaman mesafe koy. Saygı duvarını aşmadan, sınırlara tecavüz etmeden kur dostluklarını. Hem al hem ver. Her şeyin dengede olmasına dikkat et.
Hayata Dair kültür sanat ve kadın dergisi
Yaşadığın olaylara takılma, o olaydan ne öğrendin, onu görmeye çalış. Bu hayatını çok ileriye taşıyacak ve kolaylaştıracak. Bir daha aynı dersi çalışmamak ve ikmale kalmamak gibi düşün bunu.
Hayata Dair kültür sanat ve kadın dergisi
Sağlığına dikkat et. Bedenin sana bu dünyadaki son gününe kadar gerekli. Enerjini doğru kullan, bedenini gereğinden fazla tüketme. Her zaman işlerini nasıl daha kolay çözümlersin, nasıl daha kolay bitirebilirsin diye sor kendine.
Hayata Dair kültür sanat ve kadın dergisi
Bedenin çok değerli. Kendine verdiğin değer bedeninde tezahür eder aynı zamanda. Beslenmene dikkat et, seni ağırlaştıran, besin değeri olmayan yiyecekleri azalt hayatında. Yemek yediğinde kendini nasıl hissettiğine dikkat et, sağlıklı beslenmenin ilk kuralı budur. Diyet yapMA! Sen hasta değilsin, diyete ihtiyacın yok, sadece bedeninin istediği besinleri almaya dikkat et, ihtiyacın olan onlardır.
Hayata Dair kültür sanat ve kadın dergisi
Müzik dinle her zaman. Müzik sadece genç işi değildir, her ana aittir. Ruhunu besle.
Hayata Dair kültür sanat ve kadın dergisi
Yaşamımız üç ayaklı sehpa üzerinde yaşanır, ruh-beden-zihin üçgeninde. O sehpa her zaman dengede olsun ki, sen de dengede ol.
Hayata Dair kültür sanat ve kadın dergisi

Seni sevdiğimi hiçbir zaman unutma. Hatalarınla, sevaplarınla seviyorum seni, koşulsuz seviyorum. Bunu bana öğreten kişi olduğun için teşekkür ederim sana.

Annen

Banu Conker
Banu Conker'in tüm Grafik Saati yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları
Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Diğer annelik yazıları

Copyright: Her hakkı saklıdır  | kontak@grafiksaati.org  |  gizlilik politikası